Ta kuchia musiała być istnym rajem lat 80 – boazeria po sam sufit, a nawet i na nim, to niewątpliwy hit, szpan i świeży powiew luksusu! Dzisiaj, niestety, powiew lekko zatęchł, a i z hitem niektórzy by polemizowali. I choć nie ukrywam, że miało i nadal ma to dla mnie pewnego rodzaju urok, to ta kuchnia zdecydowanie potrzebowała reanimacji. Tak jak w reszcie mieszkania, tak i tutaj zostawiliśmy parkiet, który wyjdzie z mody pewnie dopiero wtedy, gdy Backstreet Boys wydadzą swoją kolejną płytę. Podobały mi się też płytki, ale niekoniecznie do tego wnętrza, niekoniecznie do wizji, którą mieli właściciele, a to przecież najważniejsze.

Meble kuchenne były juz praktycznie wybrane, ale nie byłabym sobą, gdybym nie wprowadziła pewnych modyfikacji, które trochę ten wymarzony zestaw podrasują i dopieszczą. Zmiany nie byly wielkie, ale zdecydowanie dodały charakteru i uspójniły ją z resztą całego mieszkania. Kuchnia jest prosta, raczej bez udziwnień.

Często pytacie mnie, czy projektuję wnętrza, tu głównie pada pytanie o kuchnie, ale w oparciu o meble z sieciówek, no i tym postem chciałam Wam, między innymi, pokazać, że a i owszem, sieciówki nie są mi straszne i jak najbardziej działam również na ich asortymencie. Tutaj akurat mamy zestaw z Agata Meble.

To co przyciąga wzrok w tej kuchni to niby proste, aczkolwiek bardzo ciekawe i wyjątkowe płytki między szafkami. Oczywiście, nie mogłoby się też obyć bez cegiełki 😀 Cegiełka jest i rozgościła się na całkiem zacnej przestrzeni. Dominik i Dorota potrzebowali tu także miejsca do jedzenia, które udało nam się wydzielić w postaci stołu barowego w rogu kuchni. Żeby uspójnić całość, trafią tu stołki barowe takie same jak krzesła w salonie. Dodatkowo pojawi się tu też kolor czarny, który w niewielkich elementach występuje w każdym remontowanym pomieszczeniu 🙂

Żeby już nie przedłużać, bo nowy sezon “Atypowego” sam się nie obejrzy, to wrzucam Wam zdjęcia przed:

Prawda, że te stare płytki są absolutne genialne?

No i kilka rzutów tego, jak kuchnia będzie wyglądała po metamorfozie:

Meble- Agata Meble

Stół – SFMeble

Lampa- Italux. A jeśli szukacie ładnych i niedrogich lamp, które na tanie nie wyglądaja i naprawdę robią wrażenie, to zajrzyjcie do wpisu o moim subiektywnym top 25 lamp do 500zł, które robią robotę, o tu: HOT TOP

Author

Write A Comment

Przypnij