Do tej pory wrzucałam głównie projekty pomieszczeń niedużych albo średnich, jak na nasze polskie warunki. Zwykle miały trochę więcej koloru, często były odrobinę ciemniejsze niż to, co od wielu lat jest w trendach. Ale nie tym razem, o nie. Tym razem mamy dom i salon z aneksem, który ma powierzchnię przeciętnego polskiego 4-pokojowego mieszkania, czyli całe 80m2. Drodzy Państwo, istne szaleństwo, wydawać by się mogło- ha! nic prostszego. Że to trochę jak grać w The Sims z kodami-bo w duże to każdy głupi potrafi i żadne to wyzwanie. No więc muszę niejako z przykrością stwierdzić, że nie do końca jest to takie hop siup, bo otóż, gdy planujesz już ten stół, kanapę, tu regał, tam szafkę, patrzysz, a to wszystko jakieś takie małe, niewyrośnięte, zupełnie nieproporcjonalne do całego wnętrza. Lampy wyglądają jak smutne baloniki ze spuszczonym powietrzem, a połowa dywanów dostępnych w wielu wzorach jest wielkości nadającej się co najwyżej pod stolik kawowy, a i to nie do końca, bo finalnie okazuje się, że dwie z czterech nóg już się na nim nie mieszczą.

Jak dodamy do tego jeszcze, że ma być biało, bardzo jasno, najlepiej niczym w Vizirze, czyli bielsze nie będzie, to okazuje się, że upocić się nad tym trzeba prawie tak samo jak przy zagospodarowaniu 40m2 dla 5-osobowej rodziny z dwoma psami, 3 kotami, królikiem, który tylko w ogłoszeniu miał być miniaturką i dwiema wiewiórkami wpadającymi okazjonalnie na obiad.

No ale, żeby za długo nie przeciągać (projekty gonią, trzeba się uwijać, czasu jakby mniej), to dopowiem, że stanęło finalnie na wnętrzu, które mi samej najbardziej chyba kojarzy się z amerykańskimi wnętrzami domów na przedmieściach (ale wiecie, tymi dopieszczonymi). Mamy głównie upragnioną biel, ciemniejszą podłogę ułożoną w jodełkę do tego trochę skóry, ciepłego drewna i grającego z nim złota w dodatkach. Zresztą, co ja tu będę dużo reklamować, sami zobaczcie i oceńcie, z czym Wam kojarzy się takie wnętrze 🙂

 

Endżoj!

  • Okap: www.globalo.pl
  • Podłoga: www.jawor-parkiet.pl
  • Oświetlenie: www.kaspa.pl
  • Obrazy: Marta Lipowska, Anna Michalik, Eliza Kleczewska, Agnieszka Głębicka
  • Zdjęcia: Ewa Saj, Jason Peterson
  • Fotel: np. Kare Design

 

 

Author

Cześć, mam na imię Kamila i jak nietrudno zauważyć projektuję sobie wnętrza. Tzn. projektuję je głównie innym, choć i dla siebie od czasu do czasu coś zrobię ;) Nie przepadam za minimalizmem, lubię wnętrza pełne, funkcjonalne, takie typowo do życia, ale przy tym ładne i ciekawe ;) Choć w minimalizm też umiem! :) Jeśli szukasz inspiracji lub projektu swojego domu, mieszkania lub tylko jednego/kilku pomieszczeń, to zapraszam, chętnie pomogę. Wszystkie informacje znajdziesz w zakładce USŁUGI. Znajdziesz tu projekty wnętrz, układy funkcjonalne i trochę prywaty z własnych czterech kątów :)

Write A Comment

Przypnij